תסמונת השחלות הפוליצסטיות על פי רפואה סינית

women1תסמונת השחלות הפוליצסטיות היא תופעה שכיחה מאוד בארץ ובעולם. היא אחת הסיבות המרכזיות לחוסר פריון ולקושי להיכנס להריון ולמעשה היא מופיעה אצל כ 10% מהנשים בארץ, מגיל הפריון והלאה. גם בקליניקה, התופעה הולכת וגוברת, אך למזלנו ניתן לטפל בתופעה ביעילות רבה ומפתיעה.

תמונה כללית של תסמונת השחלות הפוליצסטיות

למעשה תופעה זו נגרמת כתוצאה מייצור מוגבר של הורמונים גבריים. נשים הסובלות מתסמונת זו, מתקשות להיכנס להריון, יסבלו הפרעות במחזור הווסת (איחור במחזור, אל ווסת, כלומר מחזור שאינו מגיע כלל), שיעור יתר, נשירת שיער, פצעי בגרות (אקנה), עלייה במשקל, מצבי רוח משתנים, רמה גבוה של שומנים בדם, סוכרת, יתר לחץ דם ובמקביל עלייה בסיכון לחלות בסרטנים שונים ומחלות לב.

טיפול בתסמונת השחלות הפוליציסטיות ברפואה המודרנית

על מנת לזהות את חוסר האיזון ולשלב תרופה מתאימה, יש להתייעץ עם רופא מומחה. ישנן מספר תרופות שיכולות באופן מלאכותי לאזן את רמת ההורמונים, אך לא לתקן או לאזן את מקור הבעיה. בנוסף, הרופאים לא ממהרים (במיוחד לנשים צעירות) להמליץ על התרופות לטיפול בתופעה, מכיוון שיש לתרופות תופעות לוואי לא קטנות וקשה להתאים את התרופה הנכונה לתופעה הספציפית.

תזונה מאוזנת לשיפור תסמונת השחלות הפוליציסטיות

במקרים אלה, יש להתאים תזונה מאוזנת לכל בחורה באופן ספציפי. חשוב שיהיה איזון בין פחמימות מורכבות לקטניות וניתן ע"י הרכבת תזונה על פי הפילוסופיה הסינית, לקבל תוצאות טובות של ירידה במשקל וספיגה יעילה של החומרים החיוניים.

צמחי מרפא לטיפול בתופעה

צמחי מרפא במקרה של תסמונת שחלות פוליצסטיות הן פתרון נהדר כתחליף לתרופה שהרופא עשוי להמליץ. ע"י צמחי מרפא ניתן לאזן את התהליך ההורמונאלי אבל זה עדיין לא נותן את הפיתרון המושלם בשביל האשה.

דיקור סיני

ע"י שימוש בכלי העיקרי של הרפואה הסיניתדיקור , ניתן לטפל במקביל לטיפול בתזונה ובצמחי המרפא (מטפלים יותר ברמה החיצונית), נשתמש כבסיס ועל מנת לאזן את המערכות הפנימיות. לעיתים רבות רק דיקור מספיק על מנת להביא לריפוי מלא, אך לעיתים נעזר גם בכלים נוספים (הרי בשביל זה הם קיימים).

לסיכום

ניתן לומר שהכלים של הרפואה הסינית יעילים ביותר לריפוי התסמונת לאיזון מחדש של הרמות ההורמונאליות ובזכייה מחודשת באורך חיים בריא יותר ופורה.

המלצה

לקריאת המלצה על טיפול של זיו אלקלעי בתסמונת השחלות הפוליציסטיות, לחצו כאן

חיפוש באתר

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה