נזלת כרונית

RHINITIS - נזלת כרונית
דלקת של ה- mucous membrane (ריקמה העוטפת את חלל האף) המאופיינת ע"י נזלת מרובה אשר לרוב נגרמת ע"י זיהום. יכול להיות אקוטי או כרוני.

רניטיס אקוטי: דלקת המתבטאת בעיטושים, הפרשות מימיות מרובות לעיתים גם גרד או אודם בעיניים אשר יכולה להיגרם ממגוון רחב של וירוסים או בקטריות.
רניטיס כרונית: דלקת ממושכת של ה- mucous membrane שבאף. מאופיינת במעברי אף חסומים בשילוב עם הפרשות מרובות מהאף. לרוב נגרמת מעישון, זיהום אוויר או אלרגיה, אך יכולה להיגרם גם מזיהום אחר כמו עגבת syphilis, שחפת ועוד. דלקת זו פוגעת ברקמות רכות, סחוס ובעצמות.

תופעה זו שכיחה למדי בפרקטיקה. לעיתים רבות יש צורך בשינוי תזונתי על מנת להקל על התופעה הכרונית ו/או הימנעות מעישון. לרוב, סיבת התופעה היא אלרגית ולכן במקרה זה, נחזק את מערכת החיסון בעזרת דיקור וצמחי מרפא. ניתן להקל על התופעה ע'י סוגים מסוימים של צמחים ארומאטיים כגון- מנטה, אקליפטוס ולבנדר. חשוב לומר שתכשירים לפתיחת מעברי האף הנמכרים בבתי המרקחת הם יעילים לפתיחה זמנית בלבד של אף ובמקרים רבים גורמים לסוג של התמכרות, כלומר, ככול שנשתמש בהם יותר כך האף יהיה חסום יותר ונצטרך להשתמש בתכשירים עוד יותר. במקרים אלו צמחי המרפא יעילים ביותר.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה