סינוסיטיס

SINUSITIS - סינוסיטיס
דלקת של שכבת הממבראנות העוטפת את כל אחד מהסינוסים, הנגרמת כתוצאה מאלרגיה או זיהום חיידקי, נגיפי או פטרייתי. הדלקת בסינוסים יכולה להתפתח באחת מארבע הקבוצות הבאות: לסתיים, כברתים, מצחיים וספנואידים. בחלק גדול מהמקרים הזיהום יהיה וויראלי ולכן אין צורך לקבל טיפול אנטיביוטי. דלקת בסינוסים יכולה להיות חריפה, קצרה וחד פעמית או כרונית וממושכת.
בדרך כלל סינוסיטיס מתפתח לאחר דלקת ממושכת באף, התקררויות חוזרות או שפעות חוזרות. ישנה חסימה בפתחי האוורור של הסינוסים והדבר משמש קרקע פורייה להתרבות של חיידקים. סינוסיטיס מתבטא בדרך כלל בכאב חד (תלוי במיקום הדלקת) במצח, שיניים, עיניים, ראש ולחיים.
ניתן לעשות צילום רנטגן בחללי האף על מנת לזהות את מיקום ועוצמת הדלקת ובמקרים חמורים לבצע בדיקת C.T. בנוסף רצוי לבקש מהרופא לבצע משטח סינוסים על מנת לזהות את סוג הזיהום (חיידקי, וויראלי, פטרייתי).

ברוב המקרים הטיפול התרופתי אינו יעיל ולעיתים גם מזיק. מצד שני לדיקור וצמחי מרפא יש הצלחה מושלמת בהעלמת הדלקת האקוטית ובמניעת דלקת עתידית ע"י חיזוק מערכת החיסון.

טיפים:

  • גרב ובתוכה מלח. מחממים מעט המיקרו או על מחבט את המלח ומניחים על המקום הכואב והדלקתי.
  • עלי כרוב על המקום הדלקתי יכולים לסייע לספיגת הנוזלים.
  • שטיפת אף עם מזרק רגיל המכיל מי מלח, מספר טיפות שמן לבנדר, מספר טיפות שמן עץ התה ומספר טיפות של שמן מנטה. (צריך להיזהר שהמים לא יחדרו דרך האף לריאות, אלה יעברו ישירות לפה, ע"י הרמת הראש בזמן השאיפה של הנוזלים וגם לא לשתות את הנוזלים).
  • אפשר גם לעשות שטיפה עם נוזלים של עשב חיטה.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה