דלקת שקדים

TONSILLITIS - דלקת שקדים
דלקת של השקדים במיוחד של ה- palatine tonsil הנמצאים בבסיס הלשון. ב 70 עד 80% מהמקרים מדובר על זיהום ויראלי, ובשאר המקרים זיהום חיידקי (סטרפטוקוק). הסימפטומים כוללים כאב גרון וכאב המוחמר בזמן בליעה אשר לפעמים מורגש גם באוזניים (שותפים ע"י אותם עצבים). השקדים נפוחים ואדומים ולעיתים ניתן להבחין במוגלה או בקרום לבנבן על השקדים. בחלק גדול מהמקרים דלקת שקדים מופיעה לאחר זיהום ארוך של הגרון.
בקליניקה התופעה נפוצה יותר בקרב נשים וילדים. ילדים קטנים מאוד שלא יכולים להתלונן על כאבי גרון, יסרבו לאכול, הרגשתם הכללית והתנהגותם תהיה שונה ובמקרים מסוימים יהיו כאבי ראש והקאות וכמובן חום. דלקת שקדים היא מחלה קלה ביותר, אך חשוב לזכור שהיא מדבקת מאוד ולכן יש לשמור על היגיינה, לשטוף היטב את הכלים של החולה ולהימנע ממגע רוק (נשיקות).

חובה על הרופא להציע או לעשות במקום משטח גרון שבו יוכל לזהות האם הזיהום הוא כתוצאה מחיידק או זיהום ויראלי ובמידה והזיהום הוא חיידקי בלבד הטיפול יהיה אנטיביוטי. לאורך זמן הטיפול האנטיביוטי מחליש את מערכת החיסון ופוגע בריריות אשר בהם נמצאים "חיילי" מערכת החיסון והחיידקים הטובים אשר עוזרים לנו להילחם במחלות.

יש עשרות מקרים בקליניקה, במיוחד בתקופת החורף של ילדים אשר סובלים מדלקות שקדים ודלקות גרון חוזרות ומטופלים בפעם אחר פעם באנטיביוטיקה במשך חודשים ושנים ללא הועיל ובמקרים רבים המלצת הרופא תהיה טיפול אנטיביוטי מונע (מינון נמוך של אנטיביוטיקה לאורך שנה) או ניתוח להסרת השקדים. כמו בכל ניתוח, תמיד יש סיכון כל שהוא לסיבוך ולאחרונה מתו מספר ילדים כתוצאה מסיבוכים בניתוח זה. בנוסף שימוש יתר באנטיביוטיקה או הסרת השקדים עלול להחליש עוד יותר את מערכת החיסון ולגרום למחלה "לחדור" לשכבות עמוקות יותר במערכת כגון- בעיית עצירות/שלשולים, ואף למחלות קשות יותר כמו קוליטיס.

הרפואה הסינית יכולה לפתור חד וחלק את תופעות דלקת השקדים. כמובן שרצוי להגיע מיד עם הופעת הדלקת הראשונית, אך התוצאות יהיו יעילות גם במקרים כרוניים של שנים. בטיפול נתרכז בדיקור סיני (משך השהיית המחטים בגוף הילד הוא מספר שניות עד מספר דקות, תלוי בגילו), צמחי מרפא (הדרך הקלה ביותר לתת לילדים את הצמחים היא בטנקטורה- מיצוי נוזלי של הצמחים), שינוי תזונתי המתמקד בהורדת המאכלים המחממים ויוצרי הליחה (מאוחר יותר נתרכז בתזונה מחזקת).

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה