בקע סרעפתי/ היאטאלי

בקע סרעפתי/ היאטאלי

בקע סרעפתי הוא בליטה של החלק העליון של הקיבה דרך פתח בתוך הסרעפת. הבקע גורם להיחלשות או לחוסר תפקוד תקין של השסתום הנמצא בין הוושט לקיבה והוא אחד הגורמים העיקריים לרפלוקס.

הגורמים לבקע סרעפתי כוללים: השמנת יתר, הריון, שיעול ממושך ביותר, מאמץ גופני המגדיל את הלחץ על שרירי הבטן, הקאות מרובות ולעיתים רבות אין סיבה מדויקת להופעת הבקע.

ישנם שני סוגים של בקע סרעפתי:
בקע גולש - נקודת המפגש בין הוושט לקיבה וגם חלק מהקיבה, אשר נמצאים בדרך כלל מתחת לסרעפת, בולטים מעליה.
בקע צמוד - נקודת המפגש בין הוושט לקיבה נמצאת במקומה הרגיל, מתחת לסרעפת, אך חלק מהקיבה נדחק אל מעל לסרעפת ומונח לצד הוושט.

בקע סרעפתי בדרך כלל אינו מצריך טיפול, אך יש לטפל בזרימה החוזרת של חומצה (רפלוקס) המלווה את התופעה, על מנת למנוע פגיעה דלקתית של הוושט. במקרים מעטים הבקע מלופף סביב כלי דם ועלול לעצור את אספקת הדם לאיברים אותם מזינים כלי דם אלה., ולכן גם מצב זה מצריך טיפול מידי (ניתוחי).

במקרים בהם הבקע הסרעפתי קטן מאוד, יש אפשרות על ידי טיפול ברפואה הסינית לצמצם אותו יותר, אך עיקר הטיפול מתמקד בתופעות הלוואי אשר מתלוות אל הבקע הסרעפתי (ראה רפלוקס).

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה