מחלת קרוהן

CROHNS DISEASE - מחלת קרוהן

מחלת קרוהן היא מחלה אוטואימונית. הופעתה הראשונית מגיעה לרוב בגילאי 15-35, (נשים לוקות במחלה יותר מגברים). זוהי מחלה כרונית, הגורמת לדלקתיות ולנזק רב למעיים (בעיקר במעי הדק), אך יכולה להופיע בכל חלק של מערכת העיכול (מהפה ועד פי הטבעת).

הגורמים להתפתחות המחלה עדיין לא ברורים בצורה חד משמעית. הגורמים להופעת המחלה: מצבי סטרס, חסרים תזונתיים, חולשה של מערכת החיסון ואלרגיות. המחלה מאופיינת בהתפרצויות דלקתיות מדי מספר שבועות או חודשים. הדלקת שמתחילה בחלקו החיצוני של מערכת העיכול (סוג של אפטה) מתפשטת לשכבות פנימיות יותר של דפנות המעיים וגורם לנזק רב לדופן המעיים, לריריות ולמערכת העיכול.

הסימפטומים כוללים: שלשול כרוני, חום, כאבי בטן, גזים, נפיחות בבטן, חוסר תאבון ואובדן משקל, עיכול לקוי, אנמיה (בשל הפגיעה באתר ספיגת B-12 ובספיגת ברזל) וחולשה כללית.

האבחנה מתבססת על תלונות החולה וצילום המעי הדק שבו נראות לולאות המעי מודלקות ומוצרות.

כיון שהמחלה היא כרונית, ותסמיניה נעלמים וחוזרים, השאיפה היא להגיע להפוגה דלקתית לתקופה ארוכה ככל האפשר. הטיפול במחלה כולל תרופות נוגדות דלקת, תרופות המדכאות את המערכת החיסונית, סטרואידים ואנטיביוטיקה. במידת הצורך יש צורך בהתערבות ניתוחית. ברוב הניתוחים מוציאים חלק מהמעי במטרה להרחיק את החלק החולה ולחבר בחזרה את חלקי המעי האחרים. הניתוח מספק הפוגה קלה, אך אינו מרפא.

מכיוון שהגורמים למחלה זו הם שילוב של חולשה חיסונית, גנטיקה, תזונה לקויה ומתח רגשי, הטיפול במחלת הקרוהן מורכב ביותר ודורש ניסיון ואורח רוח.

הטיפול ברפואה הסינית כולל צמחי מרפא להקלה על הדלקת, שיקום ריריות המעיים וחיזוק מערכת החיסון. דיקור סיני לחיזוק מערכת החיסון הפיזית והרגשית, שינוי בהרגלי התזונה ומרכיבי התזונה, ושילוב במידת הצורך בטיפול פסיכולוגי. בחלק גדול מהמקרים ניתן להקל על הסימפטומים, לרפא את הזיהום במעיים ולמנוע ניתוח ונטילת תרופות מזיקות ומחלישות.

ניסיון קליני שלי מעיד על מקרים רבים בהם לתקופה ארוכה ביותר של שנים, לא הופיעו ההתקפים ולא חזרו הדלקות.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה