דלקת אוזן חיצונית

זיהום בתעלת האוזן אשר עלול לתקוף את התעלה כולה או חלק קטן ממנה. דלקת מסוג זה נפוצה ביותר בעונת השחייה ומועברת דרך מי הבריכה והים. הזיהום נגרם כתוצאה מחדירה של מגוון חיידקים, פטריות ווירוסים שונים.

 

הסימנים של דלקת באוזן החיצונית כוללים גרד, עקצוץ, כאבים והפרשה עם ריח רע. במקרים בהם תעלת האוזן מתנפחת או מתמלאת במוגלה השמיעה נפגעת (באופן זמני בלבד).

 

הטיפול המקובל כולל ניקוי הפסולת המצטברת בתעלה, טיפות אנטיביוטיות ומשככי כאב.

 

הטיפול ברפואה סינית כולל ניקוי ושאיפת הנוזלים מהאוזן בעזרת נרות הופי (במידה והרופא לא ניקה היטב או שעדיין לא ביקרו אצל הרופא). דיקור סיני נועד במטרה להפחית את הצטברות הדלקת וחיזוק מערכת החיסון. בנוסף אמליץ בשעת הצורך על טיפות אוזניים המורכבות מצמחי מרפא, שום ובצל (מייבשות ומטפלות בדלקת המקומית). במידת הצורך, במקרים חמורים של התפשטות הדלקת מעבר לתעלת האוזן נשתמש בצמחי מרפא על מנת לטפל בבעיה בדרך יותר עמוקה. תזונה היא מרכיב חשוב ביותר במקרים אלה ולכן ההמלצה התזונתית כוללת הפחתת מאכלים הגורמים לליחה (בננה, חלב, סוכר...) והגברת התזונה המחזקת ומייבשת ליחה (שיפון, גריסי פנינה...). ברוב המקרים לאחר ניקוי מקומי של רופא אף אוזן גרון, טיפול בדיקור וטיפות אוזניים הבעיה נפתרת ללא סיבוכים.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה