גדילת הערמונית

BENIGH PROSTATIC HYPERPLASSIA - גדילת הערמונית

 

הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית. מצב שכיח אצל גברים מעל גיל 50. סיבת ההגדלה אינה ידועה, אולם עלולה להיות כרוכה בשינויים הורמונלים הקשורים לגיל. הגדלת הבלוטה לוחצת על שלפוחית השתן וגורמת להצרתה. ככל שעובר הזמן זרם השתן נחסם, השלפוחית אינה מתרוקנת לחלוטין, והשתן הנשאר עלול לגרום לזיהומים ולהיווצרות אבנים. חסימה ממשוכת עלולה לפגוע גם בכליות.

 

הסימנים הראשונים להגדלת הערמונית הם- טפטוף במהלך השתנה, אי התרוקנות, תכיפות במתן שתן, תכיפות יתר במתן שתן בלילה. כאשר ישנו מאמץ בהשתנה, ורידי השופכה והשלפוחית עלולים להתפקע ולגרום להופעת דם בשתן. חסימה מלאה גורמת לחוסר יכולת לשתן וכאבים בבטן תחתונה וזיהום השלפוחית גורם לצריבה בהשתנה ולחום.

 

בדיקת רופא יכולה לקבוע על הגדלה של הערמונית והאם ישנם גידולים סרטניים. בנוסף מבצעים בדיקת דם ותפקודי כליה (בבדיקת הדם נבדק האנטיגן הסגולי לערמונית). רמות גבוהות של אנטיגן זה מצביעות על מצב שבו יש לבצע בדיקה שנייה לשלילת סרטן (לעיתים יש צורך בבדיקות נוספות לוודא שאין סרטן).

 

הטיפול התרופתי המקובל הוא טיפול בזיהום בשתן, ניסיונות להקטין את הבלוטה, ובנוסף ניתן לנקז את השתן בשלפוחית השתן ע"י צנתר וההקלה הגדולה ביותר נעשית ע"י ניתוח להסרת חלק מהבלוטה.

 

הטיפול ברפואה סינית במקרה זה מורכב משני חלקים:

 

טיפול בזיהום ע"י דיקור סיני וצמחי מרפא.

 

כיווץ הערמונית ביעילות רבה ע"י דיקור וצמחי מרפא, תוספי תזונה והימנעות מתזונה אשר מחלישה את אנרגיית הטחול והכבד.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה