תסמונת התעלה הקרפלית

Carpal Tunnel Syndrome - תסמונת התעלה הקרפלית

תסמונת זו נגרמת כתוצאה מלחץ על העצב בתעלת שורש היד. היא גורמת לתחושת כאב או נימול לאורך היד, בעיקר בכף היד אך גם במרפק ובכתף. זו תופעה שכיחה למדי ונפוצה בעיקר למבוגרים.בחלק גדול מהמקרים התופעה מתחילה בלילה כאשר חלק מהיד "נרדם" ומטריד את האדם במהלך שנתו. בשלב מאוחר יותר הבעיה מחמירה, הנימול הופך לכאב ומפריע גם במהלך היום לתפקוד היד.

הסיבה לתופעה היא חוסר זרימת דם לעצב בתעלה הקרפלית בכף היד.
אין סיבה מוכחת להופעת התופעה אך סיבות מסוימות כמו חוסר איזון של בלוטת התריס, וסכרת יכולות להיות טריגר או נלוות לתופעה.

הטיפול המקובל הוא טיפול סימפטומטי, כלומר כדורים לשיכוך הדלקת והכאבים, הזרקת סטרואידים בצורה מקומית (קורטיזון –גורם נזק רב במיוחד לאנשים אשא חולים במחלת הסכרת, הריון, לחץ דם גבוה, וחוסר איזון של בלוטת התריס), ובמקרים חמורים ניתן לעשות ניתוח (שיקום ארוך, ובחלק גדול מהמקרים התופעה חוזרת או עוברת לכף היד השנייה).

הטיפול ברפואה הסינית במקרה זה דומה מאוד לטריגר פינגר וכולל טיפול בדיקור סיני ובצמחי מרפא, במטרה לשכך את הכאבים בשלב הראשוני ולאחר מכן לתמוך במערכת החיסון ולתקן את חוסר האיזון אשר גרם לתופעה (גם במקרה זה ניתן להבחין בחוסר של נוזלים אשר אחראיים על גמישות הגידים והתעלות). לעיתים יש צורך בשינויים קלים בתזונה אשר יכולים גם כן להמשיך ולשפר את יכולת הגוף לתקן את הבעיה.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה