אצבע הדק

TRIGGER FINGER - אצבע הדק

זהו סוג של דלקת בגידים אשר מכופפים את אצבעות היד, במיוחד מדובר על האצבע האמצעית (האמה) הבעיה שכיחה מאוד במיוחד החל מגיל 50 לנשים ולגברים.
ברוב המקרים הגורם לבעיה הוא הצרות של התעלה בה עוברים הגידים לאצבעות או התעבות של הגיד ללא קשר לתעלה. בשני המקרים התופעה גורמת לחוסר תנועה של הגיד בתוך התעלה, ליצירת דלקת וכאבים ומגבלה בתנועת האצבעות.

הגורם לאצבע הדק הוא התעבות של הגיד או היצרות של התעלה בה הגיד עובר. התופעה יכולה להתעורר כתוצאה מתנועות חוזרות ונשנות או מאמץ גדול של היד. כאשר הגידים מגורים הדבר גורם לכאב באצבע ולעיתים לנפיחות ונוקשות.

הטיפול המקובל הוא לקיחת תרופות נוגדות דלקת, הזרקת קורטיזון לאזור הכואב (לא מומלץ להרבות בטיפול זה בגלל תופעות הלוואי), ניתוח בהרדמה מקומית (ברוב המקרים הניתוח מצליח לשחרר את המתח, אך כאבים נשארים והתופעה חוזרת על עצמה) ומנוחה ליד.

מקרה זה הוא מקרה קלאסי נוסף שבו רצוי לערב את הרפואה הסינית, בגלל הצלחה מרובה, בזמן יחסית קצר וללא תופעות לוואי שליליות.
הטיפול משלב אקופונקטורה (דיקור סיני) וצמחי מרפא. מטרת הטיפול היא הרגעת הכאבים, חיזוק מערכת החיסון (לטיפול יעיל בדלקת) והזנת הגוף בנוזלים חיוניים שבגלל חסרונם הגידים והתעלות באזור הכאב מתייבשים, הופכים לחסרי גמישות וגורמים לחוסר תנועה של הגיד בתוך התעלה. צמחי המרפא משמשים אותנו לשיכוך הדלקת, יצירת תנועה בתוך התעלות והזנה בנוזלים חיוניים.

 

 

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה