דלקת גיד אכילס

דלקת גיד האכילס נקראת גם טנדיניטיס אכילס, זוהי דלקת בשק הבורסה הנמצא בחיבור בין גיד האכילס לעקב. תופעה זו נפוצה ביותר בקרב ספורטאים אשר מאמצים רבות את האזור, או בעקבות פציעות בעקב. הסימנים לתופעה זו הם נפיחות, חום וכאב באזור הקרסול והעקב, אך ברוב המקרים התופעה השכיחה ביותר היא כאב בזמן ריצה/הליכה בלבד.

הטיפול המקובל לתופעה הוא מנוחה, וזריקות מקומיות של סטרואידים לטיפול בדלקת המשולב עם חומר לשיכוך הכאב .

הרפואה הסינית מחלקת את הטיפול במקרה זה לשניים. בחלק הראשון, הטיפול נעשה ע"י דיקור סיני, קומפרסים קרים/חמים של הרגל, והשריית כף הרגל בתוך מים חמימים בתוספת של צמחי מרפא אשר עוזרים להקלה והורדת הנפיחות. מטרת הטיפול, שיכוך הכאב והפחתת הדלקת. לאחר מספר ימים או מס' טיפולים, הכאב, הנפיחות והבצקת יורדים וניתן להתחיל בחלק השני של הטיפול. בחלק זה, נמנע את חזרתו של הכאב אך נתמקד יותר בחיזוק מערכת החיסון (אחראית על טיפול בדלקת) ובנוסף הגמשתם וחיזוקם של השרירים ברגל.

הטיפול מתמקד בדיקור סיני, תרגילי חיזוק ובמידת הצורך צמחי מרפא לחיזוקם והנעתם של הגידים והרצועות.

הטיפול ברפואה סינית במקרה זה יעיל ביותר, לכן אין צורך להשתמש בזריקות המכילות קורטיזון ועלולות להזיק ולהחליש עוד יותר את מערכת החיסון. בנוסף, הטיפול בזריקה משכך את הדלקת בצורה רגעית בלבד, ומכיוון שבמקרה זה המצב מחמיר כתוצאה משימוש יתר (ספורטאים), יש צורך בפתרון אשר יפתור את התופעה אחת ולתמיד, כאן מקומה של הרפואה הסינית.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה