אוסטאוארתריטיס

OSTEOARTHRITIS 

למעלה מ- 80% מהאנשים בני 50 ומעלה סובלים מדלקת מפרקים ניוונית. הגורמים למחלה זו כוללים: תהליך ניווני של הסחוס המפרקי (תוצאה של שחיקת יתר), פגיעה במעטפת הסינוביילית (קרום נוזלי שעוטף את המפרקים ומפריש אליו נוזלי סיכה). כתוצאה משני גורמים אלה נוצרים זיזי עצם סביב המפרק הגורמים לדלקת וכאבים (בהתחלה בתנועה ולאחר מכן גם במנוחה). פוגעת באנשים רבים עד גיל 70 ובגברים היא נוטה להופיע מוקדם יותר. סימני המחלה כמעט ולא מתבטאים אצל הצעירים, אך המבוגרים מפתחים לרוב מגבלה משמעותית וכאב גדול.

מחלה זו מתחילה בשחיקה של תאי הסחוס אשר מידלדל ומפתח סדקים על פני השטח.

לאחר מכן מתפתחים סדקים וחורים בעצם אשר מחלישים את העצם. העצם גודלת בצורה ניוונית ויוצרת בליטות (אוסטאופיטים), בליטות אלה מפריעות לתפקוד המפרק ויוצרות מגבלה, דלקת וכאב. המפרקים הראשונים אשר נפגעים הם המפרקים אשר סובלים הכי הרבה מעומס- הירך, הגב והברך.

הטיפול המקובל הוא תרופות להקלת הכאב והפחתת הדלקת. במידת הצורך הזרקת סטרואיד ישירות למפרק. ניתן לעשות ניתוח להחלפת המפרקים והחלפתם במפרק מלאכותי.

הטיפול ברפואה הסינית במחלת המפרקים הניוונית מרפא ב 100% מהמקרים את המחלה ומפסיק את התנוונות העצם (גם לאנשים קשישים). הטיפול בדיקור לרוב מספק, אך לעיתים יש צורך בצמחי מרפא לשיפור תפקוד הכליות. בנוסף מומלץ לצרוך תוספי מזון אשר משפרים ובונים את תאי הסחוס ולהוסיף לתזונה מרכיבים עשירים בויטמינים ומינרלים. יוגה וטאי צ'י בהחלט יכולים לשפר את גמישות ותפקוד המפרקים, השרירים והגידים ובכך למנוע שחיקה נוספת וכאב.

חשוב לזכור שאורח חיים נכון ימנע את השחיקה והדלקת בעתיד, לכן חשוב במקרה זה להשתמש בכלים של הרפואה הסינית למטרת מניעה.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה