שלבקת חוגרת / הרפס זוסטר

HERPES ZOSTER/ SHINGELS - שלבקת חוגרת

שלבקת חוגרת היא זיהום הגורם לפריחה מכאיבה ביותר של שלפוחיות מלאות נוזלים על פני העור.
שלבקת חוגרת נגרמת על ידי אותו נגיף הגורם לאבעבועות רוח. הנגיף אשר נמצא בצורה רדומה במפגשי העצבים הסנסוריים, בשורשי הגנגיליונים (תאי עצב), עשוי שלא לגרום לעולם לשום סימנים, והשלבקת מופיעה כאשר הוא מתעורר לפעולה.
הדבר קורה כאשר הרמה החיסונית של הגוף פוחתת כתוצאה מהפרעה אחרת כמו איידס, סרטן או מחלה קשה אחרת אשר דורשת ממערכת החיסון הרבה אנרגיה, עד התחלשותה. התופעה שכיחה יותר אחרי גיל 50.

הטיפול הטוב ביותר עדיין אינו מוגדר בוודאות. מרגע שהמחלה החלה, אפילו תרופות של סטרואידים או אנטי סרום עשיר בנוגדני הנגיף אינם עוזרים. אין תרופה אשר יכולה לחסל את הנגיף, אך התקף של שלבקת חוגרת מעניק לחולה בדרך כלל מספר שנים של "חסינות" מפני התקפים חוזרים.

ניתן בהחלט להקל על השלפוחיות והכאבים בצורה מקומית על ידי דיקור סיני וצמחי מרפא כתרופה. לאחר הרגיעה חשוב לחזק ולשקם את מערכת החיסון ובמקרה של שלבקת חוגרת חיזוק מערכת החיסון הוא הדבר החכם ביותר לעשות.

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה