כאבי גב

חנה (בת 81)- כאבי גב

חנה, צעירה בת 81 , הגיעה למרפאתי מכופפת וכאובה מלווה ונתמכת בבעלה. בטון אופטימי מיהרה לומר שיש לה "HEXEN SHUSS". תאי המוח שלי התחילו לעבוד וחשבתי לעצמי מה זו המחלה הזו ואיך לא נתקלתי בתופעה בעבר. היא מהירה והוסיפה- "אינך יודע מה זה? פירוש המילה בגרמנית היא - "מכת מכשפה" הגב נתפס לי, אינני יכולה להתיישר, וכואב לי כאילו מכשפה נתנה לי מכה עם המטאטא שלה

התנוחה היחידה שלא כאבה לה היא שכיבה על הצד בכיפוף, ובכוחות משותפים השכבנו את חנה על מיטת הטיפולים, לצורך תשאול קל ואבחנת דופק.
למרות גילה המבוגר, חנה היא אישה בריאה , אינה נוטלת תרופות כלל והיא מאוד פעילה גופנית (שחייה, יוגה, חדר כושר והליכות ערב).

טיפולים:

למרות הכאב הגדול והמוגבלות הפיסית בחרתי לחזק מעט את חנה בטיפול הראשון והסברתי לה שאני חושש שתנועה חזקה בדיקור בפעם הראשונה, יכול בהחלט להקל למספר שעות או ימים, אבל יכולה להתיש מאוד את הגוף ולגרום להתדרדרות בעתיד ,זאת מכיוון שהדופק היה חלש בשתי עמדות עיקריות- מרידיאן החוצה האחורי (מקושר לגב) והכליות (המקור לאנרגיה של החוצה האחורי). בנוסף, יש צורך להיות מאוד קשובים ומינימלים כשמדובר באנשים קשישים.

בחרתי לדקור 2 נקודות (3 מחטים):

LIAN QUAN)CV-23 ,(JING MING)-BL-1)

שתי הנקודות מחזקות ביחד את היין של הכליות דרך היאנג וקשורות למרידיאן החוצה האחורי (GOVERNING VESSEL).

בטיפול השני, לאחר שלושה ימים בלבד, עוצמת הכאב הופחתה, אבל הליכתה עדיין הייתה כפופה. מטרתי הייתה להמשיך ולחזק אבל גם לשחרר מעט את השרירים של הגב ולהקל על הכאב ולכן דקרתי שוב 2 נקודות:

TAI CHONG)-LIV-3 ,(HOU XI)-SI-3)

לאחר שלושה ימים, חנה הייתה מעט יותר מחוזקת, גבה היה מכופף פחות והכאב פחת. בשלב זה החלטתי לחדש את התנועה בגב.
בחרתי "לפתוח" את מסלול החוצה האחורי SI-3 בצד ימין, BL-62 בצד שמאל ונקודה נוספת בגב התחתון שתחזק עוד את הכליות ו"תכוון" את האנרגיה לגב - MING MEN) GV-4)

קבענו טיפול המשך לאחר 10 ימים. לאחר 3 ימים היא התקשרה אלי ובשורה בפייה - "המכשפה החליטה לעזוב"! מאז המקרה, חנה מטופלת במרפאתי, אחת לשבועיים למטרת מניעה (כיום היא בת 83)

חיפוש באתר

סיפורי הצלחה

השאר\י פרטים להתקשרות

...

הרשמה לניוזלטר

הרשמו כעת ומפעם לפעם ישלח אליכם לתיבת הדוא"ל טיפ שיתרום רבות לבריאותכם הכללית.

הרשמו כעת לקבלת עדכונים

אני מאשר\ת קבלת חומר שיווקי באימייל

חפשו באינדקס מחלות

Alternative flash content

You need to upgrade your Flash Player

Get Adobe Flash player

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  הרגישו בנוח ליצור איתי קשר בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור.
תנאי שימוש באתר התכנים המופיעים באתר נועדו לספק מידע בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית, או תחליף להתייעצות עם מומחה. הכניסה והגלישה בדפי האתר מהווה הסכמה לתנאי השימוש
פרטי התקשרות טלפון: 077-3332267
נייד: 052-2203683
zivmedica@gmail.com
www.zivmedica.com
קליניקה בהוד השרון רחוב הטווס 1
בניין "עד 120"
הוד השרון
קליניקה בקדימה רחוב אפרסמון 15
מושב קדימה